MÜŞTERİ HİZMETLERİ
HEP YANINIZDAYIZ !!

PLASTİK GERİ DÖNÜŞÜM
Özellikleri

Plastik, karbonun (C) hidrojen (H), oksijen (O),azot (N) ve diğer organik ya da inorganik elementler ile oluşturduğu monomer adı verilen, basit yapıdaki moleküllü gruplardaki bağın koparılarak, polimer adı verilen uzun ve zincirli bir yapıya dönüştürülmesi ile elde edilen malzemelere verilen isimdir.

Plastikler doğada hazır bulunmaz, doğadaki elementlere insan tarafından müdahale edilmesi ile elde edilir. Yapılan araştırmalara göre yeryüzündeki petrolün sadece % 4 lük bir kısmı plastik üretimi için kullanılmaktadır.


Plastiklerin, düşük yoğunluklu, kuvvetli, istenen şekilde şekillendirme özelliğine sahip ve düşük maliyetli olmasından dolayı kullanım kapasiteleri sürekli olarak artmaktadır.Plastik atıklar öncelikle cinslerine göre ayrılarak geri dönüşüm işlemine tabi tutulur. Cinslerine göre ayrılan geri dönüşebilir plastik atıklar, kırma makinalarında kırılıp küçük parçalara ayrılır. İşletmeler bu parçaları direkt olarak belli oranlarda, orijinal hammadde ile karıştırarak üretim işleminde kullanabildiği gibi; tekrar eritip katkı maddeleri katarak ikinci sınıf hammadde olarak da kullanabilir.Plastik dönüşüm ürünlerimiz:

- Beyaz Moblen
- Renkli Moblen
- Beyaz  Elteks
- Renkli Elteks
- Anti şot
- Naylon
- Petşişe

Fotoğraf Galerisi

Black LDPE

HDPE Granul

HDPE Waste

LDPE Film Waste

Naturel LDPE

olive LDPE

Pet Waste
Sipariş Formu
Firma Adı :
Ad - Soyad* :
Mail* :
Telefon* :
Adres :
Notlar :